مشاور فرمانده کل ارتش:پشت منطق فتنه «مدیریت استکبار» است

ساخت وبلاگ
چکیده : وی ادامه داد: گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه یکی از فتنه‌های استکبار بود و اولین مرحله ای که آ... با عنوان : مشاور فرمانده کل ارتش:پشت منطق فتنه «مدیریت استکبار» است بخوانید :

وی ادامه داد: گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه یکی از فتنه‌های استکبار بود و اولین مرحله ای که آنها روی آن کار کردند سیکل فتنه با سه مؤلفه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بود.
کل ارتش یادآور شد: آنها در مولفه اقتصادی داعش بحث تبعیض و فقر را بیرون کشیده و درمولفه فرهنگی نیز اختلاف بین مذاهب را استخراج کردند و در مرحله سیاسی به دنبال مرجع بودند و ابوبکر بغدادی را به عنوان سرکرده این گروه تروریستی انتخاب کردند.
وی با اشاره به فتنه 88 گفت: در برابر این فتنه باید منطق انقلاب اسلامی را مطرح کنیم، البته شأن این منطق معماری شده است. لازم است ضعف و آسیب پذیری‌های آن را نیز استخراج کنیم که برای تحقق این امر لازم است مراکز راهبردی و علمی خصوصاً مرکز اسناد انقلاب اسلامی، معماری آن را به دست گرفته و مولفه‌های مورد نظر را پیدا و دسته بندی کنند.
مشاور فرمانده کل ارتش افزود: بعد از معماری، مرحله مهندسی منطق انقلاب اسلامی مطرح است لذا در مولفه‌هایی که طبقه بندی کردیم، در مرحله مهندسی نیز اولویت‌ها را مشخص می کنیم. در مرحله سوم نیز باید مدیریت کنیم که فتنه دشمن را بتوانیم در مرحله شکل گیری متوقف کنیم و نگذاریم فتنه به شبکه تبدیل شود زیرا در این صورت هزینه های زیادی خواهد داشت.
 وی در پایان خاطرنشان کرد: ترامپ، منافقین، اپوزیسیون همه پشت ماجرای تجمعات روزهای گذشته آمدند اما باید مردم بدانند که در چنین فضایی نباید با این جریانات پیوند بخورند.
امیر کوچکی تاکید کرد: هم اکنون از بزرگترین نگرانی‌های استکبار در منطقه سه موضوع حزب‌الله لبنان، تاثیر محور مقاومت دریمن و حشدالشعبی در سوریه و عراق  است. آنها فکر می کنند با از صحنه خارج کردن این سه عامل می‌توانند، پشتوانه مردمی را از ملت عراق، سوریه و لبنان بگیرند.
مشاور فرمانده کل ارتش با بیان اینکه  امروزه استکبار جهانی روی بسیج در ایران هم حساسیت‌هایی دارند و دلشان نمی‌خواهد این نیرو وجود داشته باشد، افزود: چرا که بسیج به‌عنوان یک دریای بیکران مستحضر به یک پشتوانه ملی، برای استکبار و اهدافش خطرناک است. این‌ها نشانه‌هایی هستند که با رصد، پایش و موازنه‌یابی آنها متوجه می شویم تمرکز دشمن پیوسته روی نیر‌وهای مردمی و حشدالشعبی است.
امیرکوچکی بیان کرد: با توجه به اینکه خود یک نظامی هستم، می دانم که نظامیان محدوده فعالیتی خاص خود را دارند اما بسیج، حزب‌الله و حشدالشعبی منظر ژئوپولتیکی آزاد و بازی دارند که در حوزه سیاسی، اقتصادی، امنیتی و دفاعی می‌توانند به‌کار گرفته شوند و حضوری چند وجهی و فعال در عرصه سیاسی، منطقه‌ای، بین‌المللی داشته باشند.


برچسب‌ها: فرمانده کل ارتش, مدیریت استکبار, اغتشاش, منتظران ظهور
+ نوشته شده در  دوشنبه یازدهم دی ۱۳۹۶ساعت 20:41  توسط یونس تاجی پور  | 
...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 12 دی 1396 ساعت: 12:40