سخنان ويژه و مهم رهبر انقلاب در حرم امام(ره) : چالش هزينه دارد اما سازش هم هزينه دارد | بلاگ

سخنان ويژه و مهم رهبر انقلاب در حرم امام(ره) : چالش هزينه دارد اما سازش هم هزينه دارد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

شب و روز يمن را بمباران مي کنند، در کوچه و مسجد و خانه ها مردم را ميکشند و بمباران ميکنند آنوقت اينها پهلوي آنها ميايستند و با آنها مغازله ميکنند و بقيه را محکوم مي کنند! انقلاب را بزرگ و گرامي بداريد ارزشهاي انقلاب را به معناي واقعي کلمه زنده و احيا کنيد.

* نکته اي را عرض کنم در دهه ۶۰، دهه اول پيروزي انقلاب و حيات با برکت امام(ره)، دهه ۶۰ دهه مظلوم است، دهه تعيين کننده در سرنوشت ايراني و حساس و ناشناخته است و اخيرا توسط برخي از صاحبان بلندگوها مورد تهاجم قرار ميدهند. دهه ۶۰ دهه جنگ تحميلي است که ۸ سال صرف جنگ تحميلي عليه ايران شد. دهه ۶۰، دوره افتخارات بزرگ و دهه تجزيه طلبي است. دهه ۶۰ دهه حوادث بزرگي است که در کشور اتفاق افتاد و ملت ما آنچنان محکم ايستادند که بر همه اينها پيروز شدند. دهه ۶۰ دهه حوادث بزرگي است که در کشور اتفاق افتاد و ملت ما آنچنان محکم ايستادند که بر همه اينها پيروز شدند. توصيه ميکنم به همه کساني که اهل فکر و تامل هستند جاي شهيد و جلاد عوض نشود . ملت ايران در دهه ۶۰ مظلوم واقع شد.

* مسئله مهم انتخابات رياست جمهوري بود که بايد از يکايک کساني که آمدند و بيش از ۴۱ ميليون راي را در صندوق ها ريختند از صميم قلب تشکر کنم. راي مردم نشانه اعتماد به جمهوري اسلامي شد. البته برخي از روي کج فهمي انکار ميکنند و ميگويند راي مردم ربطي به تاييد نظام اسلامي ندارد ! چرا؟ وقتي در چهارچوب نظام راي ميدهد يعني اين چارچوب را قبول ميکند و اعتماد ميکند و آن را کارآمد ميداند. اين راي اعتماد به نظام اسلامي بود. خوشبختانه شوراي نگهبان صحت انتخابات را تاييد کرد، البته گفتند تخلفاتي انجام شده است و بايد دنبال کنند هر چند درنتيجه تاثيري نداشت، ولي تخلفات به طور جدي پيگيري شود تا در انتخابات ديگر تخلف اتفاق نيفتد. بايد از تخلف جلوگيري شود و چشم ها را نسبت چون اگر جلوي تخلف را نگيريم تکرار مي شود.

* اگر يک حقيقتي بارها تکرار نشود و با جزئيات و خصوصيات ذکر نشود، گمان تحريف اين حقيقت به‌مرور وجود دارد. اکثر شما مي‌دانيد که انگيزه‌هايي براي تحريف شخصيت امام و تحريف انقلاب که بزرگ‌ترين هنر امام بزرگوار بود وجود دارد. ما بايد حقايقي را که در باب امام و در باب انقلاب گفتيم تکرار کنيم تا مجال تحريف را از تحريف‌کنندگان بگيريم.

* امام يک جذابيت‌هاي شخصي داشت؛ يک جذابيت‌هايي در شعارهاي امام وجود داشت؛ اين جذابيت‌ها آن‌قدر قوي بود که توانست قشرهاي مختلف مردم را از جوان‌ها وارد ميدان کند. امام داراي يک شخصيت بسيار قوي و بسيار مستحکم بود. امام داراي صراحت بود، داراي صداقت بود. همه‌ي مخاطبان امام در گفته‌ي او احساس صداقت مي‌کردند. امام ايمان و توکلش به خداي متعال در رفتار و گفتار او به‌طور مساوي نمايان بود.

* بخشي از جذابيت امام مربوط به اصولي بود که امام ارائه مي‌کرد. ازجمله‌ي چيزهايي که امام به مردم ارائه مي‌کرد اسلام بود؛ اسلام ناب محمدي. اسلام ناب يعني اسلامي که نه اسير و پابند تحجر است، نه اسير و پابند التقاط است. امام در دوراني که هم تحجر وجود داشت هم التقاط وجود داشت، اسلام ناب را مطرح کرد؛ اين براي جوان مسلمان جذاب بود. ازجمله‌ي مباني امام، «استقلال»، «آزادي»، «عدالت اجتماعي»، «عدالت اقتصادي» و «بيرون آمدن از چنبره‌ي سلطه‌ي آمريکا» بود. اين‌ها مباني امام بود. اين ها همه جذاب است.

* نام امام گره‌گشا است؛ علاوه بر اينکه اصول امام يک اصول تمام‌نشدني و کهنه‌نشدني است. بنابراين امروز هم شعار «عدالت اجتماعي و اقتصادي»، شعار «استقلال»، شعار «آزادي»، شعار «مردم‌سالاري»، شعار «جداشدن از چنبره‌ي آمريکا» براي جوان‌هاي ما جذاب است. ما البته در برخي از اين شعارها انصافاً عقب هستيم. ما در مورد عدالت اجتماعي عقبيم، در مورد تحقق برخي از مباني و اصول اسلامي عقب‌ماندگي داريم؛ اين را انکار نمي‌کنيم. اما همت ما و هدف ما و آرمان ما همين است. اين براي نسل جوان جذاب است؛ بلکه براي نسل جوان کشورهاي ديگر به‌خصوص کشورهاي اسلامي جذاب است؛ اين قدرت بسيج‌کنندگي انقلاب است. من اين را مي‌خواهم بگويم: مسئولان کشور، فعالان سياسي کشور، از اين قدرت بسيج‌کنندگي انقلاب غفلت نکنند. اين نعمت بسيار بزرگي است.

* در تبليغات و مناظرات بداخلاقيهاي هايي شد و برخي دستگاههاي کشور مورد اتهام واقع شدند. گذشته ها گذشته است و نبايد ادامه يابد. ملت چه گروهي که نامزد آنها راي آورده چه راي نياورده است از خود بي جنبگي نشان ندهند، برخي اگر برنده هم شوند اگر بازنده هم شود بي ظرفيتي نشان مي دهند. خوشبختانه در اين انتخابات بر خلاف سال ۸۸ از خود ظرفيت نشان دادند، ديديم که سال ۸۸ چه مشکلاتي را براي کشور پديد آوردند. در مسايل داخلي دولت محترم به توليد و اشتغال اهميت ويژه دهد. طبق قانون اساسي رئيس جمهور از امکانات گسترده اي که در اختيار دارد، ظرفيت‌هاي داخلي را بالفعل کند و هيچ درنگي در عمل به وعده ها صورت نگيرد. در مقابل تحريمها آمريکا کشور را مقاوم سازي کنند. از مسئولين درباره مسائل مهم بين المللي بايد صداي واحد شنيده شود، نبايد چندصدايي باشد

* مي شنوم گاهي اوقات برخي در مقابل شعارهاي انقلاب مفهوم عقلانيت را عنوان ميکنند انگار که عقلانيت مقابل انقلابي گري است. نگاه انقلابي گري است که ميتواند حقايق را به ما نشان دهد. امروز رييس دولتهاي اروپايي آمريکا را غيرقابل اعتماد ميدانند، امام اين را سي و چند سال قبل معرفي کرد. اين عقلانيت است. عقلانيت تکيه به مردم و نيروي داخلي و توکل به خداست.

* اين‌طور نيست که قدرت‌هاي توطئه‌گر به يک حدي قانع باشند، يک حدي را مشخص مي‌کنند، ما اين را در اين تعاملات چند سال اخير تجربه کرديم، حدي را مشخص مي‌کنند و تازه مطالبه جديد را مطرح مي‌کنند، اين متوقف نمي‌شود، انقلابي‌گري يعني مسئولين کشور، هدف‌شان را راضي کردن قدرت‌هاي مستکبر قرار ندهند و هدف‌شان را راضي کردن مردم و تقويت عناصر فعال در کشور قرار بدهند.

* متاسفانه در ماه مبارک رمضان، برادران ما در برخي از کشورها به شدت دچار مشکل هستند، در يمن، بحرين، سوريه و ليبي مسلمانان با دهان روزه دچار اين مشکلات عظيم هستند، در يمن دولت سعودي شب و روز بمباران مي‌کند، دولت سعودي بداند اگر 10 سال ديگر، 20 سال ديگر هم اين روش را پيش بگيرد، بر مردم يمن پيروز نخواهد شد.


برچسب‌ها: سخنان ویژه, رهبر انقلاب, چالش, سازش, هزینه
+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم خرداد ۱۳۹۶ساعت 20:15  توسط یونس تاجی پور  | 
...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : يکشنبه 14 خرداد 1396 ساعت: 23:04