روايت دريادار سياري از يک ماموريت جديد

ساخت وبلاگ
چکیده :   امير دريادار حبيب الله سياري بعدازظهر امروز در مراسم استقبال از ناوگروه 46 در بندرعباس اظهارداشت: ... با عنوان : روايت دريادار سياري از يک ماموريت جديد بخوانید :
 

امير دريادار حبيب الله سياري بعدازظهر امروز در مراسم استقبال از ناوگروه 46 در بندرعباس اظهارداشت: تفاوت نيروي دريايي راهبردي ارتش با ديگر نيروها در اين است که علاوه بر وظايف مصوب در قانون اساسي بر حسب اطلاق واژه راهبردي، اهداف والاتري را طبق رهنمودهاي مقام معظم رهبري در راستاي حفظ امنيت مرزهاي آبي و منابع و منافع جمهوري اسلامي ايران دنبال مي کند.

وي در ادامه با بيان اينکه تاکنون 52 ناوگروه رزمي، صلح و دوستي در درياي شمال و جنوب به ماموريت اعزام شده اند بيان‌داشت: امروز شاهد استقبال از چهل و ششمين ناوگروه رزمي پشتيباني و همچنين اعزام چهل و هفتمين ناوگروه به ماموريت هاي اطلاعاتي عملياتي، رزمي و پشتيباني هستيم.

فرمانده نيروي دريايي ارتش، با بيان اينکه حفظ امنيت خطوط تجاري از اهداف اعزام ناوگروه ها است، اظهار داشت: هر جا که لازم باشد نيروي دريايي ارتش براي تامين امنيت منافع جمهوري اسلامي ايران حضور دارد و نشان مي‌دهيم يک نيروي دريايي بين‌المللي، سياسي و نظامي است.

امير دريادار سياري با توجه به اطلاق واژه راهبردي به نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، وظايف اين نيرو را حساس تر توصيف کرد و گفت: برافراشته کردن پرچم جمهوري اسلامي ايران در کنار ديگر کشورها در آبهاي آزاد يکي از وظايف نداجا است.

وي با بيان اينکه از سال 78 که فرمانده کل قوا به نداجا واژه راهبري را اطلاق کردند ماموريت جديدي را در پيش گرفتيم گفت: در گذشته مدت زمان و مسير ماموريت‌هاي دريايي در گذشته کوتاه‌تر بود اما امروز به صورت مستمر و در مدار 10 درجه حضور مقتدرانه داريم.

فرمانده نيروي دريايي ارتش، ماموريت معمول و شفاف ناوگروه نداجا را برقراري امنيت براي خطوط مواصلاتي کشتيراني کشور دانست و تصريح‌کرد: نيروي دريايي هيچ وقت استراحت ندارد.

امير دريادار سياري ادامه داد: در دهه 60 بالغ بر 10 هزار کشتي را اسکورت کرديم تا از بروز خلل در اقتصاد کشور جلوگيري و امنيت خطوط کشتيراني براي ورود کالاهاي استراتژيک تامين شود.

وي، حفظ و حراست از مرزهاي آبي و همچنين منابع و منافع جمهوري اسلامي را از ماموريت‌هاي نداجا خواند و بيان داشت: اما بايد بدانيم که چه تغييراتي در ماموريت نيروي دريايي ارتش ايجاد شده که مفهوم راهبردي را نشان مي‌دهد.

فرمانده نيروي دريايي ارتش جلوگيري از ايران هراسي را از اهم اهداف اعزام ناوگروه و حضور در آبهاي آزاد و بين‌المللي عنوان‌کرد و گفت: پهلوگيري ناوگروه‌هاي نداجا در بنادر ديگر کشورها در راستاي نشان دادن توان علمي، صنعتي و فرهنگي کشور ايران اسلامي است.


برچسب‌ها: دريادار سياري, ماموريت جديد
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۶ساعت 22:0  توسط یونس تاجی پور  | 
...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : دوشنبه 22 خرداد 1396 ساعت: 1:00