نقش ارتش در اتمام حملات تروريستي تهران

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 

در مطلبي در کانال تلگرامي ارتش جمهوري اسلامي ايران آمده است: «آن کساني که بي صدا آمدن و همه چي رو امن و امان کردن و رفتن و هيچ جا جلوي دوربين پيدايشان نشد؛ ارتشي بودن از يگان رهايي گروگان تيپ ۶۵ نوهد. ماهمان‎هاييم که تن به ترکش داديم ولي خاک به دشمن نداديم.»

گفتني است «نوهد» مخفف عبارت «نيروي ويژه هوابرد» ارتش است. نوهد پيش از اين نيز در حماسه‌اي در سوريه چهار شهيد (ذوالفقارنسب، قوطاسلو، زرهرن و يداللهي) را در مبارزه با بيش از 2000 نيروي تکفيري تقديم کرده بود. نبردي سنگين که شاهکاري بود از مبارزه نيروي يک به بيش از ده، با دشمني به مراتب مجهزتر و با آتش تهيه چند ساعته که در يک خط پنج کيلومتري نزديک به پانزده ساعت جنگيدند. در تاريخ جنگ سوريه اولين بار بود که اين حجم حمله به يک منطقه کوچک انجام مي‎شد و حتي يک وجب عقب نشيني صورت نگرفت و تلفات سنگيني به نيروهاي دشمن وارد مي شد. تکاوران نوهد ارتش ثابت کردند در يک جنگ رو در رو يک نيروي ويژه ارتش از بيش 100 نيروي عادي اثر گذارتر است. نتيجه اين مجاهدت‎هاي مدافعان حرم آزادسازي کامل شهر حلب در سال گذشته بود.

در وصف گمنامي نيروهاي نوهد و اقدامات ارزشمند آنان در روزهاي اخير، مي‎توان به پست ديگري در کانال تلگرامي ارتش اشاره کرد که خاطره‎اي از امير سرلشکر شهيد حسن‌آبشناسان فرمانده لشکر ۲۳ نيروهاي ويژه هوابرد ارتش جمهوري اسلامي ايران(نوهد) نقل شده است. او در طول جنگ، همواره بر ورود نيروهاي ارتش زودتر از نيروهاي بسيج در هر عملياتي تاکيد داشته و وقتي دليلش را از او جويا مي‎شوند؛ گفته بود: «تا زماني که نيروي ارتشي و سرباز وظيفه توان دارند، نبايد از دماغ نيروي داوطلب قطره اي خون بيايد! در درجه اول وظيفه ما نظاميان است که وارد عمل شويم. ما پول خونمان را از اين ملت و مردم مي گيريم. زندگي بر ما حرام است اگر در مقابل، وظيفه مان را انجام ندهيم.»


برچسب‌ها: ارتش, حملات تروریستی, تهران
+ نوشته شده در  جمعه نوزدهم خرداد ۱۳۹۶ساعت 15:44  توسط یونس تاجی پور  | 
...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 22 خرداد 1396 ساعت: 1:00

close
تبلیغات در اینترنت