توضيحات مهم معاون امنيتي وزير کشور درباره حوادث امروز تهران

ساخت وبلاگ
چکیده : توضيحات مهم معاون امنيتي وزير کشور درباره حوادث امروز تهران اي... با عنوان : توضيحات مهم معاون امنيتي وزير کشور درباره حوادث امروز تهران بخوانید :
توضيحات مهم معاون امنيتي وزير کشور درباره حوادث امروز تهران
ايرنا/ معاون امنيتي انتظامي وزير کشور با بيان اين که هدف تروريست ها ورود به صحن مجلس بود گفت: مي توانيم اعلام کنيم عمليات تروريست ها در مرقد امام کاملاً ناکام ماند و تيم نيروي انتظامي در حرم مطهر حضرت امام (ره) کاملا موفق عمل کرد.

 

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني وزارت کشور، حسين ذوالفقاري عصر چهارشنبه در تشريح حوادث تروريستي امروز تهران اظهار داشت: ما امروز شاهد 2 واقعه تروريستي در تهران بوديم؛ آنچه که پس از بررسي ها مشخص شده اين است که هدف تيم اول ورود به داخل حرم امام بود که در داخل محوطه مرقد، عوامل نيروي انتظامي مشکوک مي شوند و پس از اولين واکنش، نفر اول خود را منفجر مي کند و نفر دوم توسط نيروي انتظامي مورد هدف قرار مي گيرد. که مي توانيم اعلام کنيم اين عمليات تروريست ها کاملاً ناکام ماند و تيم نيروي انتظامي در حرم مطهر حضرت امام (ره) کاملاً موفق عمل کرد.
وي افزود: گروه دوم که تا اين لحظه مي توانيم بگوييم سه نفر بودند و هر سه نفر هم به هلاکت رسيدند از درب ورودي ارباب رجوع مجلس با پوشش وارد مي شوند و بلافاصله مامور مستقر در قسمت ورودي را مورد هدف قرار مي دهند و از همان جا که حرکت مي کنند؛ هر کس را در مسيرشان قرار داشته مورد هدف قرار مي دهند که تعدادي شهيد و تعدادي مجروح مي شوند.

معاون وزير کشور گفت: در اين عمليات، هدف گروهک ها اين بوده که وارد صحن مجلس بشوند يعني هدف اصلي مجلس بوده است که بلافاصله نيروهاي امنيتي وارد عمل مي شوند و مسير به سمت مجلس بسته مي شود و نهايتاً اين افراد وارد طبقه چهارم ساختمان دفتر نمايندگان مجلس مي شوند. خوب نيروهاي ويژه وارد عمل شدند و در نتيجه هر سه نفر به هلاکت رسيدند.
ذوالفقاري خاطرنشان کرد: اين عمليات قدري طولاني شد؛ علت اين بود که افرادي از ارباب رجوع و کارمندها در طبقات حضور داشتند و نيروهاي عمل کننده بايد دقت کافي را به خرج مي دادند که حادثه اي براي مردم و حاضرين ايجاد نشود. لذا با دقت بالا اين کار صورت گرفت.

ذوالفقاري در پاسخ به سوالي در مورد اينکه آيا کسي دستگير شده است؟ گفت: در يکي دونقطه که بعداً اعلام خواهيم کرد، افراد مشکوکي دستگير شدند و موضوع در حال بررسي است.
ذوالفقاري در پاسخ به سوال درخصوص شهداي اين واقعه تروريستي گفت: شهدا عمدتاً افراد ارباب رجوع بودند، تعدادي کارمندان دفاتر نمايندگان مجلس بودند و يک نفر هم از ماموران که در بدو ورود به شهادت رسيدند.

 

...
نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : دوشنبه 22 خرداد 1396 ساعت: 1:00