انهدام اهداف هوایی توسط میگ 29 در رزمایش نهاجا

ساخت وبلاگ
چکیده :   امیر سرتیپ دوم خلبان مسعود روزخوش سخنگوی هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت در جمع خبرن... با عنوان : انهدام اهداف هوایی توسط میگ 29 در رزمایش نهاجا بخوانید :
 

امیر سرتیپ دوم خلبان مسعود روزخوش سخنگوی هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت در جمع خبرنگاران افزود: برای نخستین بار پهپادهای تهاجمی مجهز به بمب های هوشمند نقطه زن با پرواز برد بلند و در محیط جنگ الکترونیک با غافلگیری دشمن، سامانه های پدافندی و دور از انتظار دشمن را منهدم کردند.

وی با بیان اینکه در این مرحله از رزمایش تیم های متخصص در حوزه های جنگ نوین حاضر در منطقه رزمایش به مقابله با تک شیمایی دشمن فرضی پرداختند گفت: گروه جنگ های نوین نهاجا با بکارگیری انواع سامانه های رفع آلودگی بومی سازی شده توسط متخصصان کشورمان به مقابله با حمله شیمیایی دشمن پرداختند.

امیر سرتیپ دوم روزخوش افزود: هواپیماهای بمب افکن راهبردی سنگین سوخو24 و فانتوم با استفاده از غافلگیری شبانه و در ارتفاع پست ، به بمباران سنگین هوا به زمین (Carpet Bombing) به سمت اهداف از پیش تعیین شده اقدام خواهند کرد و هواپیمای اف4 نیز با استفاده از فلر اقدام به روشنایی صحنه نبرد در راستای شناسایی و انهدام اهداف توسط پرنده های مشابه می کند.
سخنگوی رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت در ادامه اظهار کرد: در این مرحله از رزمایش، جنگنده بمب افکن های فانتوم، همزمان با اجرای ماموریت TOP COVER توسط هواپیماهای اف-14، به منظور نفوذ در عمق منطقه نبرد، اقدام به سوختگیری هوایی از هواپیمای سوخت رسان در ارتفاع پست کردند، همچنین سوختگیری شبانه هواپیمای سوخو24 به سوخو24 برای نخستین بار در ارتفاع پست انجام می شود.
به گزارش ایرنا ، مرحله اصلی و عملیاتی هفتمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، صبح امروز با رمز مقدس یا ابوالفضل العباس (ع) در منطقه عمومی اصفهان با مشارکت تمامی پایگاه های شکاری و ترابری نیروی هوایی ارتش و با محوریت پایگاه هشتم شهید امیر سرلشکر خلبان عباس بابایی اصفهان آغاز شد.


برچسب‌ها: انهدام, اهداف هوایی, میگ 29, رزمایش, نهاجا...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 10 آبان 1396 ساعت: 15:31