اسپوتنیک: عربستان نمی تواند با ارتش ایران مقابله کند

ساخت وبلاگ
چکیده :   رسانه روسی به نقل از محمد ایوب استاد روابط بین الملل دانشگاه میشیگان افزود: ریاض به طور مداوم سعی ... با عنوان : اسپوتنیک: عربستان نمی تواند با ارتش ایران مقابله کند بخوانید :
 

رسانه روسی به نقل از محمد ایوب استاد روابط بین الملل دانشگاه میشیگان افزود: ریاض به طور مداوم سعی در اغوای دونالد ترامپ،رئیس جمهوری آمریکا برای رویارویی نظامی با ایران می کند و همانطور که یکی از تحلیلگران آمریکایی به تازگی اشاره کرد، عربستان می خواهد حتی به قیمت کشته شدن آخرین سرباز آمریکایی با تهران بجنگد.
اسپوتنیک نوشت: اما به رغم اینکه ذخایر نفت عربستان سعودی حدود یک پنجم ذخایر جهان را تشکیل می دهند، تلاش های اخیر ریاض برای نفوذ در منطقه به شکست انجامیده است.
از جمله این تلاش ها، پشتیبانی از مخالفان سنی مذهب سوری و همچنین سعی عربستان سعودی برای منزوی کردن قطر در جهان عرب نه تنها شکست خورد، بلکه دوحه را به سمت ایران سوق داد. راه اندازی جنگ یمن برای به زانو در آوردن حوثی ها (جنبش انصارالله) خود شکست بزرگ دیگری برای سعودی ها به شمار می آید.
رسانه روسی ادامه داد: موفقیت اتحاد ایران و حزب الله بر این واقعیت متکی است که تهران هیچ تلاشی برای تسلط بر تمام تصمیم های جنبش حزب الله ندارد و این جنبش خود یک بازیگر مستقل لبنان می باشد که به دلیل داشتن ایدئولوژی های یکسان با ایران، در خطی موازی همکاری می کند. در نتیجه، سطح اعتماد موجود بین حزب الله و ایران، به طور کیفی در مقایسه با ریاض و حامیان منطقه ای آن بسیار متفاوت است.
اسپوتنیک در پایان مقاله نوشت: آخرین حرکت عربستان سعودی برای رویارویی با ایران، دوستی با اسرائیل است که خود شکستی دیگر برای ریاض محسوب می شود.


برچسب‌ها: اسپوتنیک, عربستان, ارتش, ایران, منتظران ظهوراسپوتنیک,عربستان,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : شنبه 11 آذر 1396 ساعت: 10:25